Jak znaleźć legalną pracę w Holandii?

Postautor: Bogdan_78 » ndz cze 25, 2017 3:59 pm

czy ktoś z was może pracował w Holandii? Jak znaleźliście tę pracę? Chcę wyjechać, ale nie wiem jak szukać ofert, by wszystko było legalnie i w godziwych warunkach… Jeśli macie jakieś wskazówki co do wyjazdu to proszę dajcie znać, chętnie poczytam wasze opinie i komentarze.
Awatar użytkownika
Bogdan_78

Postautor: Tekla » ndz cze 25, 2017 6:11 pm

ja wyjechałam razem z koleżanką, sama bym się nie odważyła. Ona była już dosyć zorientowana w temacie i bardzo pomagała w szukaniu ofert… Ogólnie jak decydujesz się na pośrednika to warto się mu przyjrzeć ze wszystkich stron, a ofertę dobrać odpowiednio do swoich możliwości.;) no i czasami trzeba się nastawić po prostu na kawał ciężkiej pracy.;)
Awatar użytkownika
Tekla

Postautor: Bogdan_78 » ndz cze 25, 2017 9:10 pm

a wy korzystałyście z pośrednika? Możesz podać mi na niego namiary? Jadę sam, nie mam teraz za bardzo kogo brać ze sobą.
Awatar użytkownika
Bogdan_78

Postautor: Tekla » ndz cze 25, 2017 9:33 pm

jasne, dam ci linka do strony internetowej. O tutaj: marvelpc.pl/praca-w-holandii/oferty-pracy-dla-kobiet-i-mezczyzn.html, dosyć często wstawiają nowe oferty. Na pewno jest tam do załatwienia tylko legalna praca w Holandii, bez żadnego ściemniania. Koleżanka wcześniej korzystała jeszcze z innego biura pracy i mówi mi, że tutaj jest zdecydowanie fajniejszy kontakt i że bardziej przejrzyście.
Awatar użytkownika
Tekla

Postautor: Różanecznik » pn cze 26, 2017 12:27 am

i zawsze warto przygotować się na ewentualne komplikacje. Niektórzy rodacy jadą kompletnie w ciemno i ja tego nie rozumiem, nie wezmą ze sobą więcej pieniędzy, nie znają języka, nawet nie zorientują się w mapach, i potem są problemy.;/
Awatar użytkownika
Różanecznik

Postautor: Tekla » pn cze 26, 2017 2:26 am

no tak, przygotowanie jest bardzo ważne, ale to chyba naturalne.;) zawsze jak się gdzieś jedzie warto wiedzieć czego się spodziewać, wydrukować sobie mapki, adresy awaryjne, gdyby telefon przestał działać i tak dalej…
Awatar użytkownika
Tekla

Postautor: Bogdan_78 » pn cze 26, 2017 4:41 am

mam nadzieję, że mi telefon nie wysiądzie, nawet nie brałem tego pod uwagę.
Awatar użytkownika
Bogdan_78

Postautor: Rita » pn cze 26, 2017 6:21 am

czasami trzeba brać wszystko pod uwagę:D ale przecież Holandia to nie koniec świata, zawsze można sobie poradzić, nawet w sytuacji awaryjnej. Byłam tam wiele razy i kocham ten kraj.
Awatar użytkownika
Rita

Wróć do Inne