Ile jeszcze zmian w prawie podatkowych?

Postautor: Chciwy_grzesiu » pt sty 13, 2017 12:39 am

Czasami odnoszę wrażenie, że polski przedsiębioraca ma zawsze pod górkę, dlatego jest nas mniej na liście tych, którzy odnieśli sukces. Zdecydowanie wolałbym prowadzic interes w jakims raju podatkowym, gdzie obowiązki płacenia podatków nie istnieją lub są symboliczne. Ciągle wchodzą w zycie zmiany podatkowe. Czy Wy za tym nadążacie?
Awatar użytkownika
Chciwy_grzesiu

Postautor: Siwy » pt sty 13, 2017 2:08 am

No trochę masz racji, ale nie martw się aż tak bardzo, bo się okazuje, że są kraje, w których jest jeszcze gorzej. Jeśli nie byłoby dobrej kontrol;i podatkowej, to sam wiesz, jak wygladałoby prowadzenie interesów w naszym kraju, samowolka i nic więcej.
Awatar użytkownika
Siwy

Postautor: Rita » pt sty 13, 2017 4:47 am

Ja bezwzględnie popieram istnienie prawa podatkowego, ale fakt, mogłoby ono być zmienianie trochę rzadziej. Człowiek nauczy się jednego zagadnienia, to już wprowadza się do niego jakieś nowości, któe burzą powstały porządek. Tak akurat być nie powinno.
Awatar użytkownika
Rita

Postautor: Chciwy_grzesiu » pt sty 13, 2017 7:39 am

No to pytanie, czy jest na to jakaś rada? Bo jeśli jest to ja chętnie z niej skorzytam…
Awatar użytkownika
Chciwy_grzesiu

Postautor: Cleo » pt sty 13, 2017 8:33 am

Rada jest ogólnie taka, że nie ma co samemu drążyć tych zgadanień, no chyba, ze ktos jest na tyle ścisłym umysłem, że oprócz prowadzenie interesu będzie w stanie przypatrywać się tym wszystkim niuansom. Ja proponuje skorzystać z usług specjalisty i to takiego, który trzyma rękę na pulsie…
Awatar użytkownika
Cleo

Postautor: Bogdan_78 » pt sty 13, 2017 9:50 am

Jestem za, a żeby tak się stało, trzeba mieć partnera z zewnątrz. Mówię oczywiście o interesach, bo wiem, że niektórzy mogli sobie pomyśleć inaczej. Zajrzyjcie tutaj http://swgk.pl/pl/ceny-transferowe-dokumentacja pomoc przy stworzeniu dokumentacji w tym przypadku gwarantowana. Nie trzeba nigdzie samemu zaglądać.
Awatar użytkownika
Bogdan_78

Postautor: Krzysztof_z_miasta » pt sty 13, 2017 11:43 am

To tak zwana usługa uniwersalna. Można liczyć na pomoc w prowadzeniu księgowości zarówno pod względem podstawowym, jak i tym rozszerzonym w wydaniu międzynarodowym.
Awatar użytkownika
Krzysztof_z_miasta

Postautor: SunnyGirl » pt sty 13, 2017 1:54 pm

No własnie coś takiego chodzi mi po gowie. Sądzę, że wiele można się nauczyć z takiej współpracy, wyciągając jednocześnie wnioski…Kwestia cen transferowych, o których kolega wspomniał to jednak z ostanio wprowadzonych zmian w podatkach…
Awatar użytkownika
SunnyGirl

Wróć do Kraj