Jak system magazynowy wpływa na usprawnienie pracy w takim miejscu?

Postautor: Transformator » śr mar 22, 2017 9:11 pm

Słuchajcie, pytanie jak w temacie o wykorzystanie specjalistycznych systemów, które to teoretycznie mają usprawniać działanie całego magazynu. Możecie mi wyjaśnić na czym tak mniej więcej to polega? Zastanawiam się czy wdrożyć u siebie coś takiego, ale trochę kosztuje więc mam małe wątpliwości.
Transformator

Postautor: Chciwy_grzesiu » śr mar 22, 2017 10:22 pm

Wiele tutaj zależy od samego systemu, ale chociażby świetnym ułatwieniem, które bardzo szybko doceniłem, jest rozwiązanie z kodami kreskowymi, na których to opiera swoje działanie taki system. Towar jest segregowany na magazymie po kodach kreskowych, pracownik skanuje to co ma w ręku i od razu pojawia się informacja gdzie konkretnie na magazynie znajdzie opakowanie zbiorcze, a i kompletując zamówienie można uciekać się do kodów. Sprawność działania magazynu jest znacząco zwiększona.
Awatar użytkownika
Chciwy_grzesiu

Postautor: Siwy » czw mar 23, 2017 12:49 am

Ogólnie system wprowadza różne algorytmy, które nie tylko pozwalają na dokładniejsze wykonywanie „map” magazynu, ale także odpowiednie sortowanie wszystkiego już na wejściu i zarządzanie wyjściem z magazynu, żeby nie pojawiały się potem produkty duchy. Niby coś jest w systemie, a fizycznie na magazynie produktu nie ma.
Awatar użytkownika
Siwy

Postautor: Bogdan_78 » czw mar 23, 2017 2:25 am

Jak chcesz dokładnie dowiedzieć się jak działa system magazynowy to według mnie warto zajrzeć sobie na tę stronę http://www.hkk-consult.pl/. Firma ma duże doświadczenie we wdrażaniu takich rozwiązań. Specjalnie opracowane algorytmy zwiększają efektywność pracy na magazynie, przyspieszają kompletowanie zamówień i ogólne zarządzanie stanami, pozwalają śledzić dostawy a do tego, co według mnie najważniejsze, ZNACZNIE skracają czas inwentaryzacji.
Awatar użytkownika
Bogdan_78

Postautor: Transformator » czw mar 23, 2017 2:39 am

No dobra, a ten system komunikacji głosowej, co to takiego jest? Bo czytam właśnie o tym na ich stronie.
Transformator

Postautor: Chciwy_grzesiu » czw mar 23, 2017 3:03 am

To jest Kolego komplementacja głosowa, nie komunikacja ;) Ale to tylko nazwa. Ogólnie na magazynie działa bezprzewodowa centralka komunikacyjna, pracownicy mają słuchawkę w uchu i można szybko się z nimi komunikować, bez konieczności wzywania chociażby do biura. Też ciekawe rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Chciwy_grzesiu

Postautor: Transformator » czw mar 23, 2017 3:33 am

No nie powiem, zaczynam się coraz bardziej przekonywać do założenia takiego systemu we własnym magazynie. To się zwraca mam nadzieję?
Transformator

Postautor: Siwy » czw mar 23, 2017 5:56 am

To jest inwestycja długoterminowa, ale bardzo opłacalna. W dłuższej perspektywie czasu zwiększenie wydajności działania magazynu zwiększa jego konkurencyjnośc, przekłada się na lepszą obsługę klienta, a co to daje to pewnie wiesz sam.
Awatar użytkownika
Siwy

Postautor: Transformator » czw mar 23, 2017 7:59 am

Super, śliczne dzięki za pomoc! Bardzo przyda mi się ta wiedza.
Transformator

Wróć do Kraj