Praca jako opiekunka w Niemczech

Postautor: Tekla » czw lut 09, 2017 5:22 am

Dzień dobry. Jakiś czas temu zrezygnowałam ze swojej dotychczasowej pracy ze względu na to, że szef nie chciał mi zwiększyć mojej pensji. W tej chwili szukam czegoś na minimum kilka miesięcy, może na dłużej, zależy jak się współpraca ułoży. No i większość moich znajomych radzi mi szukać za granicą, więc pomyślałam, że nadawałabym się na opiekunkę dla osób starszych, bo pracowałam wcześniej jako opiekunka w domu spokojnej starości. Niby Polek w Niemczech najczęściej szukają, więc jak ktoś zna jakieś miejsce gdzie się można zatrudnić, to będę bardzo wdzięczna za polecenie!
Awatar użytkownika
Tekla

Postautor: SunnyGirl » czw lut 09, 2017 6:28 am

Ja tak już kilka lat sobie dorabiam, zawsze wyjeżdżam na pół roku a w sezonie ciepłym jestem w kraju bo tutaj się zajmuje wynajmowaniem pokoi gościnnych nad morzem. Oczywiście zarobek nieporównywalny, tam bez problemu mam 1200 euro na rękę. Od wielu lat jeżdżę do tej samej rodziny i jest bardzo przyjaźnie, każdemu bym poleciła.
Awatar użytkownika
SunnyGirl

Postautor: Chciwy_grzesiu » czw lut 09, 2017 8:34 am

Moja żona też tak pracowała do niedawna i również bardzo dobrze zarabiała, ale w końcu zdecydowała się wrócić na dobre, bo nie chcemy żyć na odległość. Pamiętam, że jak szukała czegoś, to skorzystała z laxocare.pl/, to jest agencja szukająca polskich opiekunek i organizująca wszystko, łącznie z przejazdem itp. Mam nadzieję, że się panie uda też przez nich coś załatwić
Awatar użytkownika
Chciwy_grzesiu

Postautor: Tekla » czw lut 09, 2017 11:26 am

Dziękuję koleżance za rekomendacje no i panu za polecenie Laxo care. Na ich stronie sobie już wszystko doczytałam i chyba jestem zdecydowana, że to jest właśnie coś dla mnie. Dziękuję za pomoc!
Awatar użytkownika
Tekla

Wróć do Świat