Dlaczego jest taki problem z uzyskaniem wiz do krajów wschodniej Europy?

Postautor: Dziku » śr lis 09, 2016 2:30 am

Ja nie wiem, do innych krajów można bez niczego jechać, a jak się chce na wschód Europy to potrzebna jest wiza Białoruś, Rosja, nigdzie nie wjedziesz bez tego, a te kraje są takie hmm specyficzne że chyba powinny cieszyć się że w ogóle ktoś do nich przyjeżdża….
Awatar użytkownika
Dziku

Postautor: Rita » śr lis 09, 2016 4:37 am

Chyba właśnie niekoniecznie się cieszą i nie bardzo zachęcają do tego :)
Awatar użytkownika
Rita

Postautor: Cleo » śr lis 09, 2016 5:06 am

Albo mają jakieś swoje powody dla których dokonują staranniejszej niż inne państwa selekcji tego kto może do nich wjechać. Patrząc na ostatnie wydarzenia we Francji uważam, że dobrze robią, zwłaszcza w dzisiejszych niespokojnych czasach
Awatar użytkownika
Cleo

Postautor: Dziku » śr lis 09, 2016 5:30 am

Bez przesady… W każdym razie jest to duży problem dla osób które mają powody żeby tam jeździć, nieraz już musiałem rezygnować bo nie chciałem załatwiać wizy do Rosji nie wiedząc nawet czy oni mają jakieś jasne przepisy czy mogą tak sobie odrzucić wniosek jak im się podoba, poza tym słyszałem że do tego jest masa formalności i długi czas oczekiwania. Więc sami na tym tracą bo turyści rezygnują i osoby które np. chciałyby tam pracować
Awatar użytkownika
Dziku

Postautor: Cleo » śr lis 09, 2016 8:29 am

Tak źle chyba nie jest? :) Pewnie są jakieś sposoby na przyspieszenie tego procesu, jacyś pośrednicy czy instytucje pomagające w tym. A jeśli chodzi o odrzucenie wniosku o wizę to wydaje mi się, że nawet jeśli chodzi o wyjazdy na wschód, do krajów o dziwnych czasem przepisach, to i tam muszą być jakieś sensowne uzasadnienia, dlatego większość osób chyba nie musi obawiać się, że wizy nie dostanie
Awatar użytkownika
Cleo

Postautor: Dziku » śr lis 09, 2016 10:28 am

Ale za to praktycznie każdy musi przygotować się na długi czas oczekiwania, jak ktoś ma cierpliwość czy czas to ok, ja nie bardzo
Awatar użytkownika
Dziku

Postautor: SunnyGirl » śr lis 09, 2016 11:13 am

Osoba pisząca, że są podmioty zajmujące się pomaganiem w takich sytuacjach ma rację, polecam zajrzeć na expowiza.pl. Ta firma świadczy takie właśnie usługi, chyba idealne dla Ciebie :) załatwiają wszystkie formalności, klient musi się tylko podpisać na dokumentach. Więc załatwią wizy do Rosji, czy gdzie tam ktoś potrzebuje. Mają też możliwości przyspieszyć to wszystko więc jak nastepnym razem przyjdzie ci ochota podążyć na wschód to nie zrażaj się tak szybko tylko poszukaj możliwości :)
Awatar użytkownika
SunnyGirl

Wróć do Polityka