Cambridge English dla nauczycieli

Cambridge English dla nauczycieli

Postautor: Różanecznik » wt kwie 05, 2016 4:15 am

Cześć. Mam kwestię do rozwiązania jaka pojawiła się podczas rozmowy z nauczycielką języka angielskiego. Chodzi o egzaminy Cambridge English dla nauczycieli uczących w krajach gdzie natywnym językiem jest język angielski. Jak to z tymi egzaminami jest? Co jest na wyższym poziomie? TKT, TEFL czy CELTA?
Awatar użytkownika
Różanecznik
 
Posty: 28
Rejestracja: śr cze 03, 2015 12:13 pm
Lokalizacja: Zakopane

Cambridge English dla nauczycieli

Postautor: Tekla » wt kwie 05, 2016 5:10 am

Witaj. Aby udowodnić swoje rzeczywiste umiejętności nauczania, trzeba będzie podjąć się testu "praktycznego" lub kursu z obserwacji. Kursy na certyfikat TEFL przeznaczone są dla osób bez doświadczenia w nauczaniu. Warto najpierw zrobić egzaminy Cambridge English TKT jeśli nie ma się pewności, czy chce się zrobić TEFL. CELTA obejmuje co najmniej sześć godzin z obserwowania i oceniania praktyk pedagogicznych. Test TKT trwa tylko 40 minut w części praktycznej. CELTA wymaga również co najmniej 100 godzin szkolenia, a do testu TKT można przystąpić po przygotowaniu się na własną rękę. Poziom języka angielskiego wprowadzający do CELTA jest wyższy więc kwalifikacje CELTA lub TEFL uważane są za te na wyższym poziomie niż TKT.
Awatar użytkownika
Tekla
 
Posty: 63
Rejestracja: śr cze 03, 2015 12:52 pm
Lokalizacja: Braniewo

Cambridge English dla nauczycieli

Postautor: Bogdan_78 » wt kwie 05, 2016 5:37 am

Cześć. Jest to odpowiednie rozwiązanie dla ludzi, którzy mają niewiele lub żadnych kwalifikacji w nauczaniu języka angielskiego jako języka obcego, lub dla ludzi, których kształcenie nie zawierało bardziej aktualnych metodologii. Nie ma pozytywnych i negatywnych ocen. Wszyscy kandydaci uzyskują wynik pomiędzy 1 i 4 dla każdego z egzaminów, które podejmują.
Awatar użytkownika
Bogdan_78
 
Posty: 131
Rejestracja: pt paź 04, 2013 2:41 pm


Wróć do W wolnym czasie...

cron